top of page

PREČO PRIHLÁSIŤ DIEŤA NA ATLETIKU?

Ak sa pýtate, prečo by ste mali dieťa prihlásiť práve na atletiku do klubu Trimood, tu sú 3 hlavné dôvody:

BUDOVANIE POZITÍVNEHO VZŤAHU K POHYBU

Najmä u detí v mladom veku je dôležité, aby športovali s radosťou. Ak sa na tréning netešia a chodia tam z donútenia, je pravdepodobné, že keď trochu podrastú, v športe pokračovať dobrovoľne nebudú. Práve preto je výhodou, ak veľkú časť tréningu tvoria hry. Deti sa zabavia, vyšantia a budú sa tešiť na ďalšie stretnutie s kamarátmi a trénerom.

POSILNENIE SVALSTVA, ZDRAVIA A IMUNITY

Čo človek zanedbá v detstve, už v dospelosti v posilňovni nedobehne. Niektoré skupiny svalov sa totiž musia už v detstve aktivovať, aby ich človek bol schopný v dospelosti využívať naplno. Práve atletika pre deti je zameraná na všestranný fyzický rozvoj dieťaťa. Pravidelná fyzická aktivita detí slúži ako prevencia proti vysokému tlaku, srdcovo-cievnym ochoreniam, nadváhe a prispieva aj k psychickej pohode dieťaťa.

ATLETIKA JE ZÁKLADOM PRÍPRAVY NA VŠETKY ŠPORTY

Atletika deťom pomáha rozvíjať základné pohybové zručnosti - beh, skákanie, hádzanie, atď. Ak sa deti už mladom veku naučia správnu a zdravú bežeckú techniku môže im to neskôr pomôcť aj v iných športoch, v ktorých je beh dôležitou súčasťou (triatlon, futbal, pozemný hokej, hádzaná). Vďaka správnej technike nadobudnú rýchlosť aj vytrvalosť. Môžu sa tiež zúčastniť detských atletických súťaží, kde si vyskúšajú, aké je to byť pretekárom a férovým športovcom.


Napíšte nám na našu e-mailovú adresu info@trimood.sk, ak chcete prihlásiť vaše dieťa do klubu Trimood alebo máte doplňujúce otázky o našich tréningoch.


Radi vás uvidíme už na ďalšom tréningu.Comments


bottom of page