top of page

CESTNÝ CYKLISTA V HORÁCH: OD HLADKÝCH CIEST PO HRBOĽATÉ CHODNÍKYMilí cestní cyklisti, ak zvažujete, že vyskúšate horskú cyklistiku, buďte pripravení na to, že sa budete cítiť ako úplní nováčikovia. Cestná a horská cyklistika sú ako dvaja súrodenci, ktorí sú úplne iní. Cestná cyklistika je upnutý starší súrodenec, ktorý sa vždy zameriava na rýchlosť a efektivitu, zatiaľ čo horská cyklistika je divoký a slobodomyseľný mladší súrodenec, ktorý je plný dobrodružstva a zábavy.


Najprv sa pripravte na to, že si horská cyklistika vyžaduje úplne nový súbor zručností a vy sa budete cítiť nestabilne a pravdepodobne aj trochu vystrašene. Budete poskakovať, snažiť sa nájsť rovnováhu a premýšľať, ako sa preboha môžete dostať cez tú obrovskú skalu pred vami.


Ako cestný cyklista ste zvyknutí jazdiť vysokou rýchlosťou, ale jazda na horskom bicykli je o sile a odvahe. Keď sa dostanete do prudkého stúpania alebo dolu skalnatým zjazdom, budete mať pocit, že ste dobyli svet. Aj napriek tomu, že niekoľkokrát spadnete z bicykla (čo, povedzme si úprimne, pravdepodobne spadnete), stále sa budete cítiť ako totálny šampión.


Pravdepodobne celý tento zážitok bude trochu bolieť. Zatiaľ čo cestná cyklistika je o udržiavaní stabilného tempa, horská cyklistika je skôr tréning celého tela. Vaše ruky, nohy, jadro a dokonca aj zadok budú pracovať tvrdšie ako kedykoľvek predtým. No na bolesť zabudnete, akonáhle sa vám podarí zdolať ten obrovský kopec alebo hrôzostrašný zjazd.


Opäť sa budete cítiť tak trochu ako dieťa. Horská cyklistika je o dobrodružstve, objavovaní a posúvaní svojich limitov. Budete kričať, vrieskať a smiať sa, keď budete lietať cez skoky v rýchlosti dolu zjazdom. Je to šanca uvoľniť sa a užiť si starú dobrú zábavu.


Takže, milí cestní cyklisti, ak zvažujete vyskúšať horskú cyklistiku, choďte do toho. Len sa pripravte na to, že sa budete cítiť ako úplný nováčik, totálny blázon a tak trochu ubolene. A pamätajte, že najdôležitejšie je baviť sa a užívať si jazdu.

Kommentit


bottom of page